جلسه پرسش و پاسخ طلاب مدرسه خارج عمومی با مدیر موسسه عالی فقه و علوم اسلامی مورخ 1398/10/02
 


 

 

چکیده مطالب

جلسه پرسش و پاسخ طلاب مدرسه خارج عمومی با مدیر موسسه فقه و علوم اسلامی پیرامون موضوعات علمی پژوهشی و فرهنگی موسسه  در روز دو شنبه 98/10/02 برگزار شد.
در این جلسه ابتدا حجت الاسلام و المسلمین صدر حسینی به تبیین نکاتی پیرامون بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با طلاب موسسه پرداخته و عنوان کردند: از جمله نکاتی که در بیانات رهبر معظم انقلاب بود مسئله انقلابی بودن و جهت گیری انقلابی موسسه بود. از آنجا که مهمترین رسالت حوزه مسئله پشتیبانی فکری و علمی و معنوی و اخلاقی از این نظام اسلامی و الهی است که به فضل خدا بر سر کار آمده است، بنابر این کسی که این نظام اسلامی را قبول ندارد طبعا حضورش در حوزه و به ویژه در چنین موسسه ای نمی تواند حضور مفیدی باشد اگر نگوییم مضر است.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به اهمیت جایگاه رهبری در حفظ نظام از انحرافات اشاره کرده و تصریح کردند: اگر بخواهیم تعریفی از رهبر معظم انقلاب داشته باشیم بالاترین تعریف این است که ایشان توانسته اند در مدت این سی سال پس از رحلت حضرت امام قدس سره، این انقلاب و نظام را دقیقا در همان مسیر فکری و عملی حضرت امام با همان ایمان و ارادۀ مستحکم به پیش ببرند. در طول این سالها افزاد زیادی درصدد مقابله به این نظام الهی بودند. برخی از این افراد با مبانی فکری و ایمانی این نظام دشمن بودند و به مقابلۀ فکری با آن پرداختند و برخی نیز بر اثر هواهای نفسانی و دنیاپرستی در عمل به مقابله و ضربه زنی به نظام روی آوردند اما به لطف الهی، هدایت رهبرمعظم انقلاب و همراهی مردم عزیزمان انقلاب همچون گذشته با باوری عمیق و مستحکم به اصول و مبانی خود به پیش می رود. البته در زمینۀ اجرا و عمل دچار مشکلاتی هستیم که در جای خود باید به آن پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین صدر در ادامه ضمن شنیدن انتقادات و پیشنهادات طلاب مدرسه تمهیدی به پرسش های مکتوب و شفاهی این عزیزان پاسخ گفتند. از مهمترین عناوین پرسشهای طلاب میتوان به موضوعات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی تربیتی و اداری اشاره کرد.