گزارش خبر

 

 

به گزارش روابط عمومی موسسه عالی فقه و علوم اسلامی، جلسه تبیینی مسائل آموزشی و پژوهشی مدرسه خارج عمومی، چهارشنبه 20 آذر با حضور مدیر، مسئول امور پژوهش و طلاب این مدرسه برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین دیانی مدیر مدرسه خارج عمومی با اشاره به آیه­ ی "و اما بنعمت ربک فحدث" بر اهمیتِ دانستن قدر خود و نعمتهای الهی تاکید کرده و افزودند: از جمله نعمتهای الهی که باید قدر آن را دانست این است که ما مسلمان و شیعه آفریده شده ایم و علاوه بر آن از نعمت سربازی امام زمان عجل الله تعالی فرجه برخوردار شده ایم. بهترین قدردانی از نعمتها نیز این است که ما از این امکاناتی که خدای متعال در اختیار ما قرار داده است به بهترین شکل استفاده نماییم و برای عمر خود و جوانی خود برنامه داشته باشیم چنانکه قرآن کریم می فرماید لئن شکرتم لازیدنکم و در معنای شکر نیز گفته اند استفاده درست از نعمتها.

حجت الاسلام و المسلمین دیانی در ادامه به بیان نکات و تذکرات آموزشی و پژوهشی پرداختند. قرار گرفتن ساعات تدریس طلاب در فعالیت­های علمی تا سقف 26 ساعت در ماه و توضیح و تبیین تقویم آموزشی و پژوهشی مدرسه از جمله مطالب مورد اشاره مدیر مدرسه خارج عمومی بود.

ایشان همچنین به اختصاص زمانی برای طلاب جهت مطالعه علوم اسلامی خارج از برنامه­ ی درسی موسسه اشاره کرده و افزودند: از آنجا که مطالعه برخی علوم اسلامی که در برنامه درسی موسسه نیست نیز برای طلاب ضرورت دارد مصوب شد طلاب این امکان را داشته باشند ماهانه تا سقف پانزده ساعت از ساعات فعالیت علمی خود را به مطالعه در موضوعات غیر مرتبط با فقه و اصول مانند فلسفه، تفسیر و دیگر علوم اسلامی بپردازند.

در پایان این جلسه طلاب به بیان پرسش ها، پیشنهادات و انتقادات خود از مدیر محترم مدرسه خارج عمومی پرداختند و ایشان نیز به سوالات پاسخ گفتند.